Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Stosowanie ziół stało się ostatnio bardzo modne. Na każdą dolegliwość, którą wpiszemy w wyszukiwarkę Internetu, wyskoczy nam lista „dobroczynnych ziół”, niestety często bez dodatkowych informacji dotyczących ich działania. Nie musimy mieć recepty, nie mówi się o działaniu ubocznym i są łatwo dostępne. Należy pamiętać, że mimo iż ziół nie zalicza się do leków, to mogą mieć bardzo silne działanie. Ich stosowanie zawsze powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem.


W ciąży kobiety odczuwają wiele przykrych dolegliwości, szukając ratunku na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich są herbatki i mieszanki ziołowe. Nie zawsze kobieta konsultuje przyjmowanie ziół z lekarzem bądź położną, a to niestety może mieć negatywny wpływ na ciąże i dziecko. Należy pamiętać, że są zioła, których stosowanie w ciąży jest zakazane ponieważ udowodniono ich negatywny skutek. Mogą one powodować przedwczesne skurcze macicy.  Zalicza się do nich:

 • Aloes-przede wszystkim w I trymestrze
 • Tymianek
 • Rozmaryn
 • Żeń-szeń
 • Chmiel
 • Cząber

Lista ziół bezpiecznych i pomocnych w ciąży jest o wiele dłuższa. Warto zapytać lekarza bądź położną o stosowanie ziół na konkretnie występujące dolegliwości. Do ziół, których stosowanie w ciąży jest bezpieczne a czasami nawet zalecane zaliczamy:

 • Pokrzywa zwyczajna
 • Imbir
 • Rumianek
 • Melisa
 • Nagietek
 • Mięta pieprzowa
 • Siemię lniane.

    

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale