Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Stosowanie ziół stało się ostatnio bardzo modne. Na każdą dolegliwość, którą wpiszemy w wyszukiwarkę Internetu, wyskoczy nam lista „dobroczynnych ziół”, niestety często bez dodatkowych informacji dotyczących ich działania. Nie musimy mieć recepty, nie mówi się o działaniu ubocznym i są łatwo dostępne. Należy pamiętać, że mimo iż ziół nie zalicza się do leków, to mogą mieć bardzo silne działanie. Ich stosowanie zawsze powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem.


W ciąży kobiety odczuwają wiele przykrych dolegliwości, szukając ratunku na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich są herbatki i mieszanki ziołowe. Nie zawsze kobieta konsultuje przyjmowanie ziół z lekarzem bądź położną, a to niestety może mieć negatywny wpływ na ciąże i dziecko. Należy pamiętać, że są zioła, których stosowanie w ciąży jest zakazane ponieważ udowodniono ich negatywny skutek. Mogą one powodować przedwczesne skurcze macicy.  Zalicza się do nich:

 • Aloes-przede wszystkim w I trymestrze
 • Tymianek
 • Rozmaryn
 • Żeń-szeń
 • Chmiel
 • Cząber

Lista ziół bezpiecznych i pomocnych w ciąży jest o wiele dłuższa. Warto zapytać lekarza bądź położną o stosowanie ziół na konkretnie występujące dolegliwości. Do ziół, których stosowanie w ciąży jest bezpieczne a czasami nawet zalecane zaliczamy:

 • Pokrzywa zwyczajna
 • Imbir
 • Rumianek
 • Melisa
 • Nagietek
 • Mięta pieprzowa
 • Siemię lniane.

    

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale