Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ciąża to nie choroba… Ile razy słyszałaś to zdanie będąc w ciąży? A jednak ciąża to stan, kiedy pojawiają się różne nieprzyjemne, aczkolwiek nie zawsze niebezpieczne dolegliwości. Zgaga, która należy do tych przypadłości, objawia się nieprzyjemnym pieczeniem, czasami nawet palącym bólem wzdłuż przełyku. Odczuwany jest również kwaśny lub gorzki smak w ustach.


Zgaga może pojawić się na każdym etapie ciąży, chociaż najczęściej dokucza pod koniec tego okresu. Na początku ciąży głównym winowajcą jest progesteron, który z jednej strony utrzymuje ciąże ale z drugiej powoduje rozluźnienie mięśni gładkich przewodu pokarmowego, a to z kolei prowadzi do osłabienia zwieracza dolnego przełyku.


W zaawansowanej ciąży dodatkowym czynnikiem wywołującym zgagę jest mocno już powiększona macica, co powoduje ucisk żołądka. 


Niestety odżywianie i tryb życia kobiety w ciąży również wpływa na wystąpienie zgagi. Należy więc ograniczyć lub wykluczyć produkty powodujące nasilenie wydzielania kwasu żołądkowego. Do takich produktów należą: kawa, czarna herbata, kwaśne soki, soki, słone i tłuste potrawy oraz przekąski, słodycze i ogólnie produkty wysoko przetworzone.

Posiłki powinny zmniejszyć swoją objętość, a ostatni posiłek powinien być spożywane 2-3h przed snem. Można zwiększyć lub wprowadzić do diety chude mleko, kefiry i jogurty oraz migdały. Zmiana pozycji do snu, również może pomóc w walce z dolegliwościami. Głowa powinna być uniesiona do góry lub wręcz powinno się spać w pozycji półsiedzącej. Ubrania powinno dobierać się takie, które nie uciskają okolicy żołądka.

Zanim udamy się ze swoimi dolegliwościami do lekarza i zaczniemy stosować leki warto zastosować się do powyższych rad.

 

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale