Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Podróżowanie w ciąży to temat często poruszany wśród przyszłych mam. Należy pamiętać że każda ciąża jest inna, co oznacza że każda podróż powinna być wcześniej skonsultowana z ginekologiem bądź położną. Ciąża nie jest przeciwskazaniem do podróżowania ale wcześniej należy ocenić bezpieczeństwo. Ryzyko może być związane z miejscem, do którego kobieta się wybiera, środka transportu, czasu trwania ciąży, występowania dolegliwości i chorób, czy samego samopoczucia ciężarnej. Dlatego każdą podróż należy poprzedzić wizytą u lekarza bądź położnej aby ocenić bezpieczeństwo i otrzymać zielone światło w formie zaświadczenia (sprawdź czy wymagają tego linie lotnicze).


Karta ciąży jest dokumentem, bez którego kobieta nie powinna opuszczać domu. Jeśli wybieramy się w podróż dodatkowo należy zabrać wyniki dotychczas wykonanych badań.


Czasami podróż może wiązać się z dłuższym unieruchomieniem, co zwiększa ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej. Zaś w czasie podróży samolotem dodatkowo dochodzi odwodnienie. Należy więc pamiętać o przerwach w podróży samochodem czy autokarem, a w czasie podróży samolotem o wstawaniu i chodzeniu. Czasami konieczne może być zastosowanie pończoch przeciw żylakowych. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie. W czasie jazdy samochodem konieczne jest zapięcie pasów bezpieczeństwa, najlepiej z adapterem. Warto również zapoznać się z działaniem służby zdrowia w miejscu gdzie udajemy się w podróż.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale