Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Podróżowanie w ciąży to temat często poruszany wśród przyszłych mam. Należy pamiętać że każda ciąża jest inna, co oznacza że każda podróż powinna być wcześniej skonsultowana z ginekologiem bądź położną. Ciąża nie jest przeciwskazaniem do podróżowania ale wcześniej należy ocenić bezpieczeństwo. Ryzyko może być związane z miejscem, do którego kobieta się wybiera, środka transportu, czasu trwania ciąży, występowania dolegliwości i chorób, czy samego samopoczucia ciężarnej. Dlatego każdą podróż należy poprzedzić wizytą u lekarza bądź położnej aby ocenić bezpieczeństwo i otrzymać zielone światło w formie zaświadczenia (sprawdź czy wymagają tego linie lotnicze).


Karta ciąży jest dokumentem, bez którego kobieta nie powinna opuszczać domu. Jeśli wybieramy się w podróż dodatkowo należy zabrać wyniki dotychczas wykonanych badań.


Czasami podróż może wiązać się z dłuższym unieruchomieniem, co zwiększa ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej. Zaś w czasie podróży samolotem dodatkowo dochodzi odwodnienie. Należy więc pamiętać o przerwach w podróży samochodem czy autokarem, a w czasie podróży samolotem o wstawaniu i chodzeniu. Czasami konieczne może być zastosowanie pończoch przeciw żylakowych. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie. W czasie jazdy samochodem konieczne jest zapięcie pasów bezpieczeństwa, najlepiej z adapterem. Warto również zapoznać się z działaniem służby zdrowia w miejscu gdzie udajemy się w podróż.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale