Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przygotowując się na narodziny dziecka, należy poznać jego potrzeby i sposób poznawania świata. Dla prawidłowego rozwoju, warto aby rodzice poznali metody wspierające, tj. zabawki czy ćwiczenia. Wiele narządów niemowlęcia jest niedojrzałych zaraz po narodzinach. I tak na przykład, wzrok dziecka potrzebuje wsparcia i odpowiedniego postępowania by mógł prawidłowo dojrzewać.


Noworodek widzi w odcieniach szarości w odległości 20-30cm, wszystkie oddalone na większą odległość przedmioty są zamazane. Stymulowanie wzroku dziecka, wspiera jednocześnie aktywność komórek mózgowych. Dlatego już od 4-6 tygodnia życia można wprowadzić książeczki lub karty kontrastowe w kolorze biało-czarnym.


W tym okresie, należy pamiętać że dziecko widzi lepiej na obrzeżach pola widzenia niż tak jak dorośli, w centrum. Dlatego książeczki lub karty należy układać z boku a nie nad/naprzeciw główki. Wzory i rysunki powinny być w dużych rozmiarach, z wyraźnie zaznaczonymi kontrastami i dobrane odpowiednio do wieku dziecka.  W miarę rozwoju dziecka, należy wprowadzać kolejne kolory ale wszystko w kontraście. Będzie to pomagało w skupieniu wzroku maluszka.

Wykształcenie prawidłowego, dojrzałego widzenia następuje około drugiego roku życia, dlatego biorąc to pod uwagę, należy dobierać ćwiczenia stymulujące wzrok i jednocześnie mózg dziecka.  

 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale