Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przygotowując się na narodziny dziecka, należy poznać jego potrzeby i sposób poznawania świata. Dla prawidłowego rozwoju, warto aby rodzice poznali metody wspierające, tj. zabawki czy ćwiczenia. Wiele narządów niemowlęcia jest niedojrzałych zaraz po narodzinach. I tak na przykład, wzrok dziecka potrzebuje wsparcia i odpowiedniego postępowania by mógł prawidłowo dojrzewać.


Noworodek widzi w odcieniach szarości w odległości 20-30cm, wszystkie oddalone na większą odległość przedmioty są zamazane. Stymulowanie wzroku dziecka, wspiera jednocześnie aktywność komórek mózgowych. Dlatego już od 4-6 tygodnia życia można wprowadzić książeczki lub karty kontrastowe w kolorze biało-czarnym.


W tym okresie, należy pamiętać że dziecko widzi lepiej na obrzeżach pola widzenia niż tak jak dorośli, w centrum. Dlatego książeczki lub karty należy układać z boku a nie nad/naprzeciw główki. Wzory i rysunki powinny być w dużych rozmiarach, z wyraźnie zaznaczonymi kontrastami i dobrane odpowiednio do wieku dziecka.  W miarę rozwoju dziecka, należy wprowadzać kolejne kolory ale wszystko w kontraście. Będzie to pomagało w skupieniu wzroku maluszka.

Wykształcenie prawidłowego, dojrzałego widzenia następuje około drugiego roku życia, dlatego biorąc to pod uwagę, należy dobierać ćwiczenia stymulujące wzrok i jednocześnie mózg dziecka.  

 

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale