Szkoła Rodzenia Online

Wyjątkowa oferta! Jedyne 49 zł za 12 miesięczny dostęp! (cena regularna - 249 zł)

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Maria

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Anna

Pani Agnieszka jest mistrzynią w położnictwie, zna dużo tajemnic i trików które pozwolą…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ewelina

Najlepsze zajęcia na żywo, jakie kiedykolwiek miałem! Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów. Dużo…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Weronika

Rzetelna, mądra wiedza prowadzącej położnej, uświadamianie o istnieniu pewnych problemów o których…

5 na 5 użytkowników poleca nas!

W czasie ciąży kobiety dbają o siebie w szczególny sposób, aby zadbać jednocześnie o swoje dziecko. Dla przyszłej mamy bezpieczeństwo jej dziecka jest najważniejsze. Należy pamiętać, że w większości przypadków zachowanie bezpieczeństwa u mamy, skutkuje tym samym u rozwijającego się w jej brzuchu dziecka.


W tym celu odwiedzają lekarzy specjalistów i położne, kontrolując swój stan zdrowa. Mają również możliwość zweryfikowania wiedzy, którą bardzo często czerpią z Internetu czy od koleżanek. Niestety czasami wiedza z „niepewnego” źródła nie jest zweryfikowana ze specjalistą, a skutki takiego postępowania mogą być niebezpieczne.  
Zapinanie pasów bezpieczeństwa należy nadal do tematów dyskusyjnych. Z jednej strony przepisy prawne w Polsce nie nakazują kobietom w zaawansowanej ciąży zapinania pasów, z drugiej strony w czasie wypadku jest realne zagrożenie dla mamy i dziecka. W czasie wypadku lub gwałtownego hamowania, powstaje ogromny nacisk na brzuch, macicę i dziecko, co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest  adapter do pasów bezpieczeństwa, który można już stosować od drugiego miesiąca ciąży.


Adapter pozwala na obniżenie wysokości pasa poniżej brzucha, co w sytuacji wypadku lub gwałtownego hamowania, przenosi siłę uderzenia na biodra. Powinien posiadać atest bezpieczeństwa, który otrzymuje po przeprowadzeniu testów wypadkowych, tzw. „crash-testów”. Jednocześnie daje kobiecie poczucie wygody i  komfortu w czasie podróży, zarówno w roli kierowcy jak i pasażera.