Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

W czasie ciąży kobiety dbają o siebie w szczególny sposób, aby zadbać jednocześnie o swoje dziecko. Dla przyszłej mamy bezpieczeństwo jej dziecka jest najważniejsze. Należy pamiętać, że w większości przypadków zachowanie bezpieczeństwa u mamy, skutkuje tym samym u rozwijającego się w jej brzuchu dziecka.


W tym celu odwiedzają lekarzy specjalistów i położne, kontrolując swój stan zdrowa. Mają również możliwość zweryfikowania wiedzy, którą bardzo często czerpią z Internetu czy od koleżanek. Niestety czasami wiedza z „niepewnego” źródła nie jest zweryfikowana ze specjalistą, a skutki takiego postępowania mogą być niebezpieczne.  
Zapinanie pasów bezpieczeństwa należy nadal do tematów dyskusyjnych. Z jednej strony przepisy prawne w Polsce nie nakazują kobietom w zaawansowanej ciąży zapinania pasów, z drugiej strony w czasie wypadku jest realne zagrożenie dla mamy i dziecka. W czasie wypadku lub gwałtownego hamowania, powstaje ogromny nacisk na brzuch, macicę i dziecko, co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest  adapter do pasów bezpieczeństwa, który można już stosować od drugiego miesiąca ciąży.


Adapter pozwala na obniżenie wysokości pasa poniżej brzucha, co w sytuacji wypadku lub gwałtownego hamowania, przenosi siłę uderzenia na biodra. Powinien posiadać atest bezpieczeństwa, który otrzymuje po przeprowadzeniu testów wypadkowych, tzw. „crash-testów”. Jednocześnie daje kobiecie poczucie wygody i  komfortu w czasie podróży, zarówno w roli kierowcy jak i pasażera.

 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale