Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Narodziny dziecka to wielkie przeżycie nie tylko dla jego rodziców ale także (a może nawet bardziej) dla jego rodzeństwa. W zależności od wieku dziecka, każde będzie inaczej reagowało na wieść o braciszku lub siostrzyczce. Dlatego informacje o tym, powinno się dostosować do jego wieku i emocji z tym związanych. Oczywiście odpowiednie przygotowanie poskutkuje miłością i wielka radością dziecka, zamiast reakcji odwrotnej czyli walki o terytorium czy uwagę rodzica. Małe dzieci nawet bez wiedzy o tym co się wiąże z przyjściem na świat maluszka, często czują że rodzice będą poświęcać mu większość swojej uwagi i czasu.


Przygotowywanie dziecka na rodzeństwo nie powinno rozpocząć się w chwili pojawienia się maluszka w domu, tylko dużo wcześniej kiedy u mamy widać powiększający się brzuch. Warto zachęcać dziecko do czułości i głaskania brzucha mamy. Można również zachęcić dziecko do wspólnego wyboru imienia dla dziecka, kolekcjonowania wyprawki czy urządzaniu dla niego „kącika” czy pokoju. Dzieci w wieku przedszkolnym można zachęcać do zabawy typu: ubieranie czy przewijanie pieluszki lalki, karmienia czy kołysania.


Aktywne uczestnictwo dziecka w przewijaniu i opiece nad dzieckiem nie może mu się kojarzyć z zabieraniem jego czasu na zabawę czy wasze wspólne czułości, których teraz tak samo potrzebuje jak kiedyś. Dzielenie się zabawkami czy pokojem może być fajnym doświadczeniem ale jeśli źle to zrobimy, dziecko poczuje że brat lub siostra zabierają mu jego dotychczasową indywidualną przestrzeń.

Jeżeli na rodzeństwo oczekuje nastolatek, tym trudniej jeśli jest w okresie buntu, należy zrobić wszystko aby nie poczuł że traci rodziców, bo pojawi się maluch wymagający stałej opieki. Rodzice powinni poświęcić ogrom czasu na wspólne czynności i pasje. Kiedy różnica wieku jest duża, dodatkowo dochodzi praca jaką rodzice muszą włożyć aby zjednać rodzeństwo i pokazać że mogą mieć swoje wspólne zabawy czy po prostu fajnie spędzony czas.

Na rynku jest wiele pozycji wspierających rodziców w przygotowaniu rodzeństwa i siebie na kolejnego członka rodziny. Warto z nich skorzystać :)

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale