Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Kołysanie i bujanie są znane dziecku z życia płodowego, dlatego na większość z nich chustonoszenie działa niezmiernie pozytywnie. Oczywiście jak w każdej innej sytuacji, noszenie dziecka będzie niosło korzyści, ale tylko jeśli będzie się odbywać według ustalonych reguł. Są fani i przeciwnicy noszenia dziecka w chuście. Ci ostatni najczęściej obawiają się o stawy biodrowe i kręgosłup dziecka.


Prawidłowe zawiązanie chusty stanowi profilaktykę dysplazji stawów biodrowych. W kwestii bezpieczeństwa kręgosłupa dziecka, należy pamiętać, że nosimy je zawsze przodem do ciała, zachowując jego prawidłowy łuk (w kształcie litery „C”). Pozycja ta pozwala także na wtulenie się dziecka w rodzica i jest również wygodna dla obojga. Dla każdego rodzica, chusta w czasie kolek lub zmęczenia dziecka będzie bardzo pomocna w wyciszeniu dziecka.

Dodatkowym plusem jest to, że w czasie, gdy dziecko nosimy w chuście, mamy wolne ręce a ten atut spodoba się każdemu rodzicowi.

Przeciwskazania takie jak stan dziecka czy choroby, które musi wskazać lekarz są oczywiste. Należy jednak pamiętać, że przeciwskazaniem jest samo noszenie w chuście w nieprawidłowy sposób, który może spowodować asymetrię lub wzmożone napięcie mięśniowe. Nieprawidłowe wiązanie może również obciążać główkę i kark dziecka.

Pamiętajmy, aby rozpocząć przygodę z chustonoszeniem należy skontaktować się z doradcą noszenia dzieci a czasami nawetz fizjoterapeutą. 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale