Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Kołysanie i bujanie są znane dziecku z życia płodowego, dlatego na większość z nich chustonoszenie działa niezmiernie pozytywnie. Oczywiście jak w każdej innej sytuacji, noszenie dziecka będzie niosło korzyści, ale tylko jeśli będzie się odbywać według ustalonych reguł. Są fani i przeciwnicy noszenia dziecka w chuście. Ci ostatni najczęściej obawiają się o stawy biodrowe i kręgosłup dziecka.


Prawidłowe zawiązanie chusty stanowi profilaktykę dysplazji stawów biodrowych. W kwestii bezpieczeństwa kręgosłupa dziecka, należy pamiętać, że nosimy je zawsze przodem do ciała, zachowując jego prawidłowy łuk (w kształcie litery „C”). Pozycja ta pozwala także na wtulenie się dziecka w rodzica i jest również wygodna dla obojga. Dla każdego rodzica, chusta w czasie kolek lub zmęczenia dziecka będzie bardzo pomocna w wyciszeniu dziecka.

Dodatkowym plusem jest to, że w czasie, gdy dziecko nosimy w chuście, mamy wolne ręce a ten atut spodoba się każdemu rodzicowi.

Przeciwskazania takie jak stan dziecka czy choroby, które musi wskazać lekarz są oczywiste. Należy jednak pamiętać, że przeciwskazaniem jest samo noszenie w chuście w nieprawidłowy sposób, który może spowodować asymetrię lub wzmożone napięcie mięśniowe. Nieprawidłowe wiązanie może również obciążać główkę i kark dziecka.

Pamiętajmy, aby rozpocząć przygodę z chustonoszeniem należy skontaktować się z doradcą noszenia dzieci a czasami nawetz fizjoterapeutą. 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale