Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Czy moje dziecko najada się pokarmem z piersi?


To bardzo częste pytanie, zadawane przez mamy karmiące piersią. Aby to sprawdzić, poddajemy kontroli kilka czynników, m.in.:

  • liczba karmień na dobę, pozycję i mechanizm ssania,
  • aktywność dziecka przy piersi, odczucia w piersi w czasie i po karmieniu,
  • liczba mokrych pieluch oraz liczba i wygląd stolców oraz przyrosty masy ciała.

Uwagę skierujmy na przyrosty masy ciała, które wyliczamy na dobę lub tydzień. W pierwszych trzech miesiącach życia, prawidłowo masa dziecka powinna wzrastać o 26-31g, między trzecim a szóstym miesiącem 17-18g/ dobę, w kolejnym kwartale 12-13g, a między 9 miesiącem a ukończeniem roku 9g/dobę (wskaźniki wg R. Lawrence). Niestety, czasami ważenie dziecka jest wykonane w nieprawidłowy sposób.  Ważne jest sprawdzenie wagi, a dokładnie jej działania. Waga powinna stać na twardym i stabilnym podłożu. Ważyć należy bez ubranek i pieluszki, a w przypadku ważenia dziecka codziennie starać się wykonywać czynność o stałej porze. Przyrosty należy liczyć od najniższej masy dziecka, a nie urodzeniowej (wpis znajduje się w książeczce zdrowia dziecka).


W przypadku wątpliwości lub nieprawidłowości w przyrostach masy lub ocenie innych czynników wskazujących, że dziecko otrzymuje zbyt małą ilość pokarmu, warto w pierwszej kolejności skontaktować się z położną środowiskowo-rodzinną lub doradcą laktacyjnym, ewentualnie pediatrą. Jeśli dziecko karmione jest piersią, a przyrosty są nieprawidłowe, zmiany w diecie dziecka nie powinny być wprowadzane bez konsultacji z personelem medycznym, posiadającym wiedzę w tym temacie. Mowa tu o dokarmianiu ściągniętym pokarmem mamy, jak i mieszanką czy wprowadzenie pokarmów stałych na późniejszym etapie życia dziecka.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale