Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Urlop macierzyński w wymiarze 20 tygodni (przy urodzeniu 1 dziecka) przysługuje, każdej kobiecie zatrudnionej na etat lub prowadzącej działalność gospodarczą. Jest to urlop obowiązkowy i trzeba go wykorzystać w całości. Istnieje jednak możliwość, by mama wróciła do pracy wcześniej, bo już po upływie 14 tygodni, ale pod warunkiem, że tata dziecka (zatrudniony na umowę o pracę) wykorzysta pozostałe 6 tygodni. Jeżeli ojciec dziecka decyduje się na przejęcie urlopu macierzyńskiego, wówczas obydwoje muszą złożyć pisemny wniosek do pracodawcy - mama w terminie nie krótszym niż 7 dni przed podjęciem pracy, a tata w terminie nie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego.

Część urlopu macierzyńskiego tj. maksymalnie 6 tygodni kobieta może wykorzystać jeszcze przed porodem.

Wymiar urlopu macierzyńskiego jest zależny od ilości urodzonych dzieci:

1 dziecko- 20 tygodni

2 dzieci - 31 tygodni

3 dzieci - 33 tygodnie

4 dzieci - 35 tygodni

5 i więcej dzieci - 37 tygodni.

 

Urlop rodzicielski należy wykorzystać po urlopie macierzyńskim. Jego wymiar jest niezależny od ilości urodzonych dzieci i wynosi 32 tygodnie. Okres urlopu rodzicielskiego, rodzice dziecka mogą podzielić na nie więcej niż 3 części, z których na przemian będą korzystać. Aby urlop rodzicielski nie przepadł, jedno z rodziców musi wykorzystać jego część bezpośrednio po urlopie macierzyńskim i ta pierwsza część urlopu musi trwać minimum 6 tygodni. Każda następna część nie może być krótsza niż 8 tygodni.

Pracodawca nie może odmówić udzielenia urlopu rodzicielskiego, a wniosek o jego udzielenie pracownik powinien złożyć nie później niż 21 dni przed rozpoczęciem urlopu.

Urlop macierzyński i rodzicielski to urlopy płatne, rodzic wykorzystujący go otrzymuje tzw. zasiłek macierzyński. Jego wysokość jest uzależniona od wnioskowania o urlop. Jeżeli rodzic wnioskuje o oba urlopy, czyli macierzyński i rodzicielski w terminie do 21 dni od porodu, to przez 52 tygodnie zasiłek macierzyński będzie wynosić 80% podstawy wynagrodzenia miesięcznego. Jeśli rodzic najpierw składa wniosek o urlop macierzyński - otrzymuje 100% wynagrodzenia, a następnie rodzicielski – to jest wypłacane 60% pensji.

Urlop ojcowski przysługuje każdemu tatusiowi w wymiarze 14 dni, może go wykorzystać jednorazowo lub podzielić go na 2 części, każda trwająca po 7 dni. Urlop może być wykorzystany do 24 miesiąca życia dziecka. Jest udzielany na pisemny wniosek pracownika, złożony nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z niego.

Urlop wychowawczy przysługuje rodzicowi, który przez okres co najmniej 6 miesięcy był zatrudniony na umowę o pracę (wlicza się umowy o pracę u wcześniejszych pracodawców). Wymiar urlopu wynosi do 36 miesięcy, maksymalny wiek do jakiego może być wykorzystany - do 6 roku życia dziecka. Pracodawca nie może odmówić jego udzielenia. Wniosek pisemny należy złożyć do 21 dni przed jego rozpoczęciem i można go podzielić na maksymalnie 5 części. Z urlopu można zrezygnować wcześniej niż rodzic wpisał we wniosku. Podanie z rezygnacją należy złożyć na 30 dni przed przystąpieniem do pracy.

Urlop wychowawczy jest okresem bezpłatnym. Wyjątek stanowią rodzice, którzy korzystają z zasiłku rodzinnego i ich dochód nie przekracza 674 zł na członka rodziny, wówczas rodzina otrzymuje dodatek w wysokości 400 zł przez okres maksymalny - do 24 miesięcy.


Agnieszka Popławska-Topor

położna z Centrum Medycznego CMP

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale