Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Światowa Organizacja Zdrowia – zaleca wykonanie pierwszej kąpieli nie wcześniej niż sześć godzin po porodzie (szybka pierwsza kąpiel po urodzeniu się może być przeprowadzona, gdy mama zakażona jest wirusem HIV lub HBs i występuje podejrzenie zakażenia wewnątrz macicznego). Pierwszą kąpiel można wykonać używając jedynie ciepłej wody.
Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że skóra noworodka wymaga szczególnej uwagi przy procesie pielęgnacji. Naskórek jest cieńszy, wrażliwszy na światło oraz znacznie bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne. Jego skóra zawiera mniej prawidłowo pracujących gruczołów potowych, co może sprzyjać przegrzewaniu. Dlatego skórę noworodka/niemowlęcia należy troskliwie pielęgnować, używając odpowiednich środków kosmetycznych.

Po porodzie należy zwrócić uwagę w jaki sposób powinno wykonywać się zabiegi pielęgnacyjne. Warto pamiętać, że skórę noworodka osuszamy delikatnie, na pewno nie wycieramy - sprzyja to wystąpieniu urazów mechanicznych, a także pozbawia dziecko ochrony, jaką daje maź płodowa. Co to jest maź płodowa? To substancja, która chroni skórę noworodka od czasu życia płodowego, w jej skład wchodzi woda, lipidy i białka, charakteryzuje się białym kolorem, jest bardzo gęsta i lepiąca. Chroni ona skórę płodu przed działaniem płynu owodniowego, zapobiega maceracji naskórka, a także działa odżywczo i nawilżająco.

Zanim przystąpicie do kąpieli dziecka, zastanówcie się gdzie dla Was rodziców będzie najwygodniej ją wykonać. Zwyczajowo dziecko kąpiemy w łazience, ale jak macie w niej mało miejsca może będzie wygodniej wykonać ją w innym pomieszczeniu, np. kuchni. Pamiętajcie by zadbać o miejsce na przewijak, ułatwi Wam to rozebranie/ubranie dziecka. Temperatura pomieszczenia, w którym będziecie kąpać malucha ma wynosić ok. 25 st. C   
Częstotliwość wykonywanych kąpieli powinna wynosić 2-3 razy w tygodniu, zakres temperatury wody to 34-37 st.C. Ciało dziecka, wskazane jest by było zanurzone znaczną jego powierzchnią, co zmniejszy stres związany z utrata ciepła.  

Zanim przystąpicie do kąpieli przyszykujcie rzeczy dla dziecka:

  •  ręcznik kąpielowy, w który owiniecie maluszka po kąpieli (nowy ręcznik przed pierwszym użyciem powinien być wyprany),
  • waciki, jałowe gaziki do pielęgnacji pępka,
  • przegotowaną wodę do mycia buzi, gazę albo bawełnianą myjkę dla dzieci,
  • żel do kąpieli/emolient albo mydło dla niemowląt, oliwkę albo balsam po kąpieli,
  • krem pielęgnacyjny do smarowania pupy, czystą pieluszkę jednorazową lub wielorazową (jeżeli takich używacie),
  • ubranko dostosowane do temperatury pomieszczenia i pory roku,
  • chusteczki do oczyszczania pupy (mogą się przydać, jeśli po rozebraniu dziecka okaże się, że pieluszka jest zabrudzona), jeżeli chcecie to miękką szczoteczkę do włosów.

    

 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale