Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Toaletę buzi dziecka wykonujecie najczęściej, dlatego najlepiej do tego celu użyć ciepłej przegotowanej wody i miękkich płatków kosmetycznych. Szczególną uwagę musicie zwrócić na pielęgnację oczu. Przemywanie oczu wykonujecie zawsze od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, czyli do noska. Kiedy jest potrzeba powtórzenia czynności, powinniście sięgnąć po nowy, czysty wacik. Warto pamiętać, że do pielęgnacji oczu powinno się używać soli fizjologicznej lub przegotowanej wody.

Przewodu słuchowego u małych dzieci nie czyścicie. Zewnętrzną część małżowiny usznej  możecie jedynie przemyć wodą. Pielęgnację noska stosujecie wówczas, jak wymaga tego sytuacja, tj. widzicie, że maluszkowi coś w nim przeszkadza, albo słyszycie tzw. furkotanie. Do pielęgnacji jamy nosowej można zastosować (do obu nozdrzy) po 1 kropli soli fizjologicznej, albo po 1 aplikacji roztworu wody morskiej w sprayu.

Nie powinniście zapominać o jamie ustnej, która powinna być pielęgnowana przynajmniej raz na kilka dni (najlepiej oczywiście jakby pielęgnację przeprowadzić codziennie). Do pielęgnacji powinien być wykorzystany gazik nawinięty na palec rodzica, zmoczony wodą lub szczoteczka silikonowa przeznaczona dla najmłodszych dzieci nakładana na palec mamy lub taty.   

Kikut pępowinowy, powinien być pielęgnowany 1-2 razy dziennie. Do pielęgnacji powinniście wykorzystać suchy gazik lub patyczek do uszu, czyli tzw. pielęgnację "na sucho". Światowa Organizacja Zdrowia taki rodzaj pielęgnacji kikuta pępowinowego zaleca dlatego unikaj  stosowanie octenidyny, spirytusu 70%, czy wody z mydłem. Prawidłowo gojący się kikut pępowinowy powinien odpaść między 14 dobą życia, a 4 tygodniem życia maluszka.

Skóra pod pieluszką jest najbardziej narażona na podrażnienia i uszkodzenia. Dzieje się tak w wyniku kontaktu z moczem i kałem. Czasami do podrażnień może dochodzić na skutek stosowania chusteczek pielęgnacyjnych, zwłaszcza takich które w składzie mają oliwkę, czy perfumy. Zapobieganie problemom skórnym pośladków jest bardzo proste. Wystarczy, że do pielęgnacji użyjecie, czystej wody – u dziewczynek toalętę miejsc intymnych powinniscie wykonać „od przodu ku tyłowi, nie rozchylając warg sromowych, z kolei u chłopców bez zsuwania napletka". Ważną rolę odgrywa również częste zmienianie pieluszki, a także stosowanie preparatów ochronnych lub leczących. Nie należy również zapominać o korzystnym wpływie powietrza. Przed nałożeniem świeżej pieluszki zaleca się kilka razy dziennie wietrzyć pośladki dziecka.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale