Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_15716111_900x300.png

Zaleca się aby pierwsza wizyta u lekarza położnika odbyła się do 10 tygodnia ciąży. Na konsultacji poza wywiadem, badaniem ginekologicznym, oceną pH i czystości pochwy, pomiarem ciśnienia krwi oraz masy ciała otrzymuje się skierowanie na badania laboratoryjne - grupę krwi i Rh, przeciwciała odpornościowe, morfologię krwi, badanie ogólne moczu, badanie stężenia glukozy we krwi na czczo, VDRL, badanie HIV i HCV, badanie w kierunku toksoplazmozy (IgG, IgM) i różyczki. Wykonuje się także pierwsze badanie USG. Zaleca się również wizytę u stomatologa.

Pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży poza konsultacją u ginekologa powtarza się część badań laboratoryjnych i wykonuje się badanie USG. W tym okresie często zalecane są badania mające na celu określenie ryzyka wystąpienia wad genetycznych – NT (pomiary przezierności karku), NB (uwidocznienie kości nosowej), test podwójny - PAPP-A i bHCG.

Pomiędzy 15 a 20 tygodniem odbywa się kolejna wizyta u ginekologa oraz powtarza się podstawowe badania laboratoryjne. Dodatkowymi badaniami w kierunku wad genetycznych jest test potrójny - bHCG, Estriol i AFP – badania z krwi.

Pomiędzy 21 a 26 tygodniem ciąży odbywa się konsultacja ginekologiczna, badanie laboratoryjne moczu, badanie stężenia glukozy po doustnym podaniu glukozy oraz badanie USG. Dodatkowo u kobiet z ujemnym wynikiem w I trymestrze - badanie w kierunku toksoplazmozy.

Pomiędzy 27 a 32 tygodniem lekaż położnik zleca ponowne badania laboratoryjne oraz badanie USG. Tak jak na poprzednich wizytach sprawdza się prawidłowość rozwoju dziecka, jego masę ciała oraz pracę serca

Kolejne badania odbywają się pomiędzy 33 a 37 tygodniem ciąży lekarz prowadzący ciążę może zlecić dodatkowe badania krwi w kierunku HIV, HCV czy posiew w kierunku paciorkowców.

Jeszcze jedna wizyta czeka przyszłą mamę pomiędzy 38 a 39 tygodniem ciąży a po upływie 40 tygodnia wykonuje się badanie KTG i USG aby kontrolować poziom i prawidłowość rozwoju dziecka. Zazwyczaj po upływie 7 dni od planowanego terminu porodu pacjentka jest kierowana do szpital gdzie pozostaje pod stała kontrolą.

 

 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale