Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_10566336_900x300.png

Wiele matek obawia się, że nie będzie im dane „donosić” ciąży do końca i urodzić przedwcześnie. Dowiedzmy się zatem jak to funkcjonuje i co można zrobić, żeby uniknąć takiej sytuacji.
Poród przedwczesny następuje, gdy dziecko urodzi się mniej więcej pomiędzy 22, 37 tygodniem trwania ciąży. Dziecko waży wtedy bardzo mało, nawet od 500 g. Maluch urodzony w tym czasie nazywany jest wcześniakiem i wymaga specjalnej opieki.
Jakie są czynniki ryzyka porodu przedwczesnego?
Jeśli wcześniej matka miała podobną sytuację, to ryzyko, że przy kolejnej ciąży historia się powtórzy, jest większe.
Ciąża bliźniacza, czy każda inna mnoga, niewydolność szyjki macicy, wrodzone wady genetyczne, cukrzyca, ciężka praca fizyczna etc. Jak więc widać, ryzyko przedwczesnego porodu, jest bardzo duże. Pamiętajmy więc, żeby przestrzegać zaleceń lekarskich.
Poród przedwczesny rozpoznać możemy po kilku charakterystycznych objawach: napięcie brzucha, ból w krzyżu, skurcze macicy podobne do miesiączkowych. Jeśli zauważymy podobne u siebie, musimy niezwłocznie udać się do lekarza.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale