ChromaStock_4992532_900x300.png

Ciąża to nie tylko wielkie wyzwanie dla naszego organizmu, ale także dla naszej psychiki. Oprócz dbania o dietę i kondycję fizyczną, trzeba abyśmy wiedzieli jak utrzymać równowagę psychiczną. Nie ma jednej reguły, która zakłada którą ciążę przechodzimy najgorzej. Najbardziej logicznym wyborem byłaby pierwsza ciąża, która przecież nieustanie każe nam martwić się o kolejne rzeczy. Do najczęstszych zmartwień ciężarnych należą: o swoje przygotowanie do roli matki, o zdrowie dziecka, o wpływ dziecka na otaczające środowisko, o finanse i o to czy po ciąży wciąż będziemy atrakcyjni. Jak widać jest tego całkiem sporo, a przecież dochodzi jeszcze masa indywidualnych problemów. Jakby to nie było mało, w ciele ciężarnej buzują hormony, które mogą doprowadzić do tak zwanej huśtawki nastrojów. Jeśli złe samopoczucie utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, objawy nie ustępują, a wręcz nasilają się, koniecznie powiedz o tym lekarzowi może zdarzyć się tak, że to początki depresji i potrzebna będzie pomoc. Jednak walcz ze złym samopoczuciem i nie rezygnuj z  rzeczy które sprawiają przyjemność.