Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_29717315_900x300.png

Odpępnienie ,czyli inaczej przecięcie pępowiny następuje tuż po przyjściu na świat dziecka. Noworodek kładziony jest na brzuchu lub między piersiami mamy. Jest to wyjątkowa sytuacja, w której jeden koniec pępowiny znajduje się na zewnątrz, drugi natomiast jeszcze w środku. Pępowina wypełnioną jest jeszcze krwią. Po porodzie jednak przepływ krwi ustaje i pod wpływem kontaktu z zimnym powietrzem – pęcznieje uciskając naczynia pępowinowe, aż do ich zamknięcia.
Obecnie przejmuje się założenie, ze nie trzeba czekać do urodzenia łożyska. Pępowinę odcina się w odległości około 3-4 od brzucha. Zwykle zadanie to wykonuje położna, choć w przypadku porodów rodzinnych, często zdarza się, że to ojciec dokonuje tego, niemal rytualnego, przecięcia. Oczywiście dzieje się tak na wyraźnie życzenie rodzica. Niektórzy rodzice obawiają się, że sprawiają dziecku ból. Uspokajamy jednak. Pępowina nie jest unerwiona, więc nie ma żadnej możliwości, żeby dziecko poczuło cokolwiek. Jest to bardzo ważny moment dla rodziców, gdyż jest to niejako ostateczne odłączenie się fizyczne, dziecka od matki.

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale