Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

ChromaStock_29717315_900x300.png

Dzieci do pierwszego roku życia oddychają wyłącznie przez nos. Mimo to kanały nosowe u niemowląt są niezwykle wąskie. Dlatego nawet zwykły katar urasta w tym przypadku, do rangi sporego problemu.

Czasem katar prowadzi do poważniejszych chorób, takich jak zapalenie zatok czy uszu. Dla młodego organizmu, nos i kanały nosowe, to niezwykle istotne narządy. Pełnią rolę katalizatorów, które usuwają zanieczyszczenia, które znajdą się w powietrzu. Rząski na błonie śluzowej nosa mają tę właściwość.

Jeśli przez katar, nasza pociecha nie może swobodnie oddychać, momentalnie staje się rozdrażnione, źle śpi, budzi się. Mogą tez pojawić się kłopoty z karmieniem. Widać, że dziecko musi robić sobie przerwy, żeby zaczerpnąć powietrza. Płacz w tej sytuacji staje się wybawieniem, ponieważ spływające łzy rozpuszczają katar i przynoszą ulgę.

Kiedy pojawia się problem kataru, musimy dopilnować, aby regularnie usuwać wydzielinę z noska. Służą do tego aspiratory. Przyrządy te mają kształt tulejki, węższy koniec wkładamy do noska, drugim większym odsysamy wydzielinę, która zatrzymuje się na specjalnym filtrze.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale