Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

 

ChromaStock_10566336_900x300.png

Poród bliźniąt jest większym wyzwaniem dla matki i lekarzy, niż standardowy poród jednego dziecka. Bliźniaki zdarzają się około raz na osiemdziesiąt „pojedynczych” porodów. 

Wbrew powszechnej opinii, można urodzić zdrowe bliźniaki, bez konieczności cesarskiego cięcia. Jeśli maluchy są ułożone główkowo nie zaleca się cesarki. Jeśli jednak maluchy ułożone są poprzecznie lub skośnie, nie obejdzie się bez cesarskiego cięcia, ponieważ maluchy nie zmieszczą się przez kanał rodny. I jak mówią statystyki, zdecydowana większość porodów bliźniąt kończy się cesarskim cięciem. Czasem zdarza się, że jedno z bliźniąt rodzi się naturalnie, natomiast drugiemu trzeba ”pomóc”. 

Poród bliźniaków generuje większą liczbę personelu na sali porodowej. Zazwyczaj są to : dwie pielęgniarki noworodkowe – każda do jednego malucha. Czasami jest też drugi lekarz-położnik, położna zazwyczaj jest jedna. Jeśli wiemy, że poród zapowiada się na skomplikowany, może pojawić się jeszcze więcej personelu medycznego.

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale