Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Wszystkim kobietom, potrzebującym wsparcia, opieki, dobrego słowa – polecam szkołę rodzenia w CMP. Polecam całe serce, które tam wkłada pani Agnieszka cud położna oraz pani Kasia kierowniczka tej szkoły. To kobiety, które dbają o drugiego człowieka, dają mu czas, pewność, przygotowanie do bycia mamą. A pani Kasia to wychodzi z sercem do wszystkich, nawet nie trzeba prosić o plansze czy linki do innych zajęć.
Agata, 21 października 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam szkołę rodzenia Centrum CMP. Zajęcia były bardzo merytoryczne, miałam możliwość poznania Pani Położnej - gorąco polecam oraz zapoznania się z technikami pielęgnacji maluszka. Długoterminowo, najbardziej wartościowe zajęcia były właśnie z Panią Położną z pielęgnacji maluszka, technik karmienia i rodzicielstwa. Bardzo dobra szkoła!
Anna, 14 listopada 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Najlepsze zajęcia ever na żywo. Miła atmosfera, praktyczna wiedza i wiele bonusów od pani Kasi. Dużo ciekawych informacji i fajne materiały po szkole. Polecam! A położna jest najlepszym człowiekiem na świecie.
Ewelina, 27 września 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Zajęcia na żywo cudowne, wysoki poziom przekazywania wiedzy, bardzo podobały mi się informacje od położnej jej sposób przekazywania wiedzy.
Maria, 03 listopad 2022

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

079246_747_140131_01.jpg

Ochrona Twojego dziecka to jeden ze sposobów wyrażania miłości, jaką darzymy nasze dzieci! Stosowanie fotelika samochodowego to prosty i codzienny gest miłości, który powinien stanowić automatyczny odruch taki jak zawiązywanie sznurówek w bucikach dziecka. Wystarczy kilka prostych czynności i zasad, którymi powinniśmy się kierować podczas codziennego korzystania z fotelika samochodowego, aby krótkie i długie podróże były bezpieczne i przyjemne dla całej rodziny!

  1. Dziecko do 150 cm wzrostu, bądź do 12 roku życia powinno być zawsze przewożone w odpowiednim do wieku i wagi foteliku samochodowym. Zawsze używaj fotelika samochodowego, nawet w przypadku bardzo krótkich podróży.
  2. Zaleca się, aby małe dzieci przewozić jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy (nawet do 4 roku życia), ponieważ małedzieci wciąż maja słabe mięśnie i w przypadku kolizji ułożenie kręgosłupa w pozycji tyłem do kierunku jazdy sprawia, iż całe plecy dziecka absorbują siłę uderzenia, a dużo bardziej podatna na uszkodzenia szyja pozostaje ochroniona. D
  3. Przy długich podróżach niezbędne są częste postoje, ponieważ dziecko bardzo szybko męczy się i zwyczajnie nudzi w foteliku. Zatrzymuj samochód w bezpiecznym miejscu, zanim wyjmiesz malucha z fotelika i samochodu.
  4. Pasy w foteliku zawsze muszą być właściwie napięte, lecz nie mogą za mocno naciskać na ramiona dziecka. Najprostsza metoda na sprawdzenie czy są one napięte właściwie, jest prosty test: jeśli dorosły może wsunąć dwa palce pomiędzy pasy, a korpus dziecka, możemy spokojnie ruszać w drogę.
  5. Zawsze sprawdzaj, czy fotelik jest właściwie zamocowany. Jeśli jest montowany za pomocą pasów samochodowych, sprawdź czy zostały one przeprowadzone w prawidłowych miejscach i zgodnie z instrukcją obsługi oaz czy są napite tak mocno, jak jest to możliwe.
  6. Zaleca się zawsze sprawdzić czy dany fotelik jest dopasowany do samochodu dokonując jego próbnego montażu w aucie przed zakupem.
  7. Wymień fotelik na kolejny, gdy głowa dziecka wystaje ponad oparcie. Pamiętaj również o wymianie fotelika na nowy, jeśli Twój samochód brał udział w wypadku.

 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale