Bezpłatnie i online

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Polecam zajęcia! Pani Agnieszka ma ogromną wiedzę, wie jak ją przekazać, czyli konkretnie i z zaangażowaniem.
Ewelina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Rewelacja! Format zajęć i tematyka bardzo interesująca. Polecam każdej przyszłej mamie.
Patrycja

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy! To moje pierwsze dziecko, ale czuję się świetnie przygotowana.
Małgosia

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Przemiła Pani prowadząca, położna z długim stażem, która na bieżąco odpowiadała na pojawiające się pytania. Polecamy wszystkim przyszłym mamom i tatusiom!
Karolina

5 na 5 użytkowników poleca nas!

Szkoła Rodzenia CMP Online to:

• dedykowana położna i konsultantka
• 15 godzin szkolenia
• bez wychodzenia z domu
• materiały szkoleniowe
• rehabilitacja uroginekologiczna
• rabaty i zniżki!

5 na 5 użytkowników poleca nas!

079246_747_140131_01.jpg

Ochrona Twojego dziecka to jeden ze sposobów wyrażania miłości, jaką darzymy nasze dzieci! Stosowanie fotelika samochodowego to prosty i codzienny gest miłości, który powinien stanowić automatyczny odruch taki jak zawiązywanie sznurówek w bucikach dziecka. Wystarczy kilka prostych czynności i zasad, którymi powinniśmy się kierować podczas codziennego korzystania z fotelika samochodowego, aby krótkie i długie podróże były bezpieczne i przyjemne dla całej rodziny!

  1. Dziecko do 150 cm wzrostu, bądź do 12 roku życia powinno być zawsze przewożone w odpowiednim do wieku i wagi foteliku samochodowym. Zawsze używaj fotelika samochodowego, nawet w przypadku bardzo krótkich podróży.
  2. Zaleca się, aby małe dzieci przewozić jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy (nawet do 4 roku życia), ponieważ małedzieci wciąż maja słabe mięśnie i w przypadku kolizji ułożenie kręgosłupa w pozycji tyłem do kierunku jazdy sprawia, iż całe plecy dziecka absorbują siłę uderzenia, a dużo bardziej podatna na uszkodzenia szyja pozostaje ochroniona. D
  3. Przy długich podróżach niezbędne są częste postoje, ponieważ dziecko bardzo szybko męczy się i zwyczajnie nudzi w foteliku. Zatrzymuj samochód w bezpiecznym miejscu, zanim wyjmiesz malucha z fotelika i samochodu.
  4. Pasy w foteliku zawsze muszą być właściwie napięte, lecz nie mogą za mocno naciskać na ramiona dziecka. Najprostsza metoda na sprawdzenie czy są one napięte właściwie, jest prosty test: jeśli dorosły może wsunąć dwa palce pomiędzy pasy, a korpus dziecka, możemy spokojnie ruszać w drogę.
  5. Zawsze sprawdzaj, czy fotelik jest właściwie zamocowany. Jeśli jest montowany za pomocą pasów samochodowych, sprawdź czy zostały one przeprowadzone w prawidłowych miejscach i zgodnie z instrukcją obsługi oaz czy są napite tak mocno, jak jest to możliwe.
  6. Zaleca się zawsze sprawdzić czy dany fotelik jest dopasowany do samochodu dokonując jego próbnego montażu w aucie przed zakupem.
  7. Wymień fotelik na kolejny, gdy głowa dziecka wystaje ponad oparcie. Pamiętaj również o wymianie fotelika na nowy, jeśli Twój samochód brał udział w wypadku.

 

Szczepienia przeciwko
COVID-19 w CMP!

Nowość! Pakiety badań
pocovidowych

Badania laboratoryjne w CMP
- umów się przed wizytą w oddziale