PRZYGOTOWANIE DOMU NA NARODZINY DZIECKA

Ostatnie tygodnie przed porodem to często okres przygotowań domu dla nowego członka rodziny-noworodka. Warto pamiętać, że termin porodu nie jest pewnym czasem kiedy dziecko przyjdzie na świat. Nie czekajmy więc z urządzaniem domu na ostatnią chwilę. Ten czas warto przeznaczyć na relaks i przygotowanie mentalne na zmiany, które was czekają. Zwłaszcza gdy rodzice oczekują pierwszego dziecka, starają się zrobić to w najlepszy możliwy sposób. Rynek produktów dla niemowląt jest tak ogromny, że często rodzice wpadają w wir zakupów i niestety kupują wiele rzeczy, których potem nie użyją. Zanim zaczniecie reorganizować dom dla maluszka, poradź się znajomych lub zapytaj o to położną na zajęciach szkoły rodzenia. Upewnij się, czy rzeczy/meble, które kupujesz są bezpieczne dla dziecka i będą użyteczne. Często rzeczy, które powinny znaleźć się  w wyprawce dla noworodka krążą wśród znajomych. Sprawdź, czy rzeczy używane, które dostajesz, są bezpieczne. Nie wszystkie rzeczy możesz użyć ponownie.


Warto dowiedzieć się od specjalisty, położnej czy lekarza, jakich kosmetyków potrzebuje wasze dziecko. Rodzice często kupują ogromną ilość kosmetyków, których później nie użyją. Pamiętajmy, że skóra dziecka wymaga specjalnej pielęgnacji i dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki, których będziecie używać. Kupując fotelik czy łóżeczko, sprawdź certyfikaty bezpieczeństwa i zapoznaj się z zasadami użytkowania.


Drogi Rodzicu! Pamiętaj, że dla dziecka najważniejsze są Twoje ramiona i miłość, a nie piękne meble czy drogie ubranka. Dlatego nie miej do siebie żalu, jeśli pokój dla dziecka nie wygląda jak z czasopisma, a ubranka dostaliście „w spadku” po dziecku znajomych.

Bezpłatnie dla każdej kobiety od 25 tyg. ciąży Zapisz się